призначений для збору, перетворення, обробки, зберігання інформації та видачі команд керування.

ПЛК має кінцеву кількість входів і виходів, датчиків і пристроїв, що підключаються до них.

Обробка сигналів і команд у ПЛК відбувається в режимі реального часу.

ПЛК Siemens орієнтовані на управління технологічними процесами систем:

Припливно-витяжні вентиляційні установки
Індивідуальні теплові пункти (ІТП)
Системи кондиціонування
Системи водопідготовки
Системи керування освітленням
Системи керування верстатами
Системи керування конвеєрними лініями
Пакувальне обладнання
Автоматизовані вантажопідйомні машини та механізми

Основні цілі програмування контролерів Siemens.

Програмування ПЛК для використання у складі шафи автоматики для керування обладнанням різного призначення і типу виходячи з потреб Користувача.

Розробка призначеного для користувача інтерфейсу для ПЛК обладнаних дисплеєм або підключених до панелі оператора (HMI панелі).

Програмування обробки, зберігання, архівування (Створення журналу ПЛК, Графіків ПЛК і Трендів) і виведення значень показань зовнішніх датчиків, параметрів підключеного обладнання та внутрішніх обчислень ПЛК.

Програмування взаємодії ПЛК зі SCADA системами.

Програмування взаємодії ПЛК у складі великих систем автоматизації та диспетчеризації за участю декількох контролерів.

Програмування взаємодії ПЛК у режимах Master, Slave з різним обладнанням за промисловими протоколами зв'язку (ModBus RTU, ModBus TCP, Lon, CAN).

Серії програмованих контролерів Siemens.

Simatic S7-200 - Застаріла серія ПЛК. Являє собою малопродуктивні контролери, що застосовуються для вирішення завдань управління простими локальними виробничими процесами. Можуть бути доповнені за допомогою додаткових модулів дискретного і аналогового введення/виводу.

Simatic S7-300 - ПЛК можуть бути застосовані для розв'язання завдань керування простими і середніми за складністю технологічними процесами. Можливості контролера можуть бути розширені за допомогою модулів дискретного та аналогового введення/виводу і спеціалізованими функціональними модулями.

b04ffb896c0e465cea6b4a3af3ba48e0

Simatic S7-400 - Використовуються для побудови систем автоматизації середнього та високого рівня складності. Можливості контролера можуть бути розширені за допомогою модулів дискретного й аналогового введення/виводу та спеціалізованими функціональними модулями.

1f3c5deec631f59723379c91551dc147

 Simatic S7-1200 - Відносно нові контролери прийшли на заміну серії S7-200. ПЛК можуть бути застосовані для розв'язання завдань керування простими і середніми за складністю технологічними процесами. Можливості контролера можна розширити за допомогою модулів дискретного й аналогового вводу/виводу та спеціалізованими функціональними модулями.

78372bbdee8a0af951b7c221d00e4118

Simatic S7-1500 - Відносно нові контролери прийшли на заміну серіям S7-300, S7-400. Використовуються для побудови систем автоматизації середнього та високого рівня складності. Можливості контролера можна розширити за допомогою модулів дискретного й аналогового вводу/виводу та спеціалізованими функціональними модулями.

 4ff905ca85a7988

 Середовища програмування ПЛК Siemens.

TIA Portal (Totally Integrated Automation Portal) - середовище розроблення програмного забезпечення для побудови систем автоматизації технологічних процесів різного ступеня складності, що містить у собі такі програмні компоненти, як:

c9c3c06c308d5b4ad01c326da93732f0

Simatic Step 7 - програмне забезпечення фірми Siemens для розробки систем автоматизації на основі програмованих логічних контролерів з використанням мов програмування стандарту МЕК (LAD, FBD, STL). Застосовується для програмування контролерів S7-1200, S7-1500, S7-300, S7-400.
Simatic WinCC - додаток для розробки людино-машинного інтерфейсу панелей оператора simatic або scada;

Simatic PLCSIM - ПЗ, що дає змогу емулювати ПЛК необхідної конфігурації, HMI панелі або SCADA.

Основні функції TIA Portal:

  • Створення конфігурації та налаштування апаратних і програмних компонентів системи автоматизації.
  • Побудова та налаштування комунікаційних мереж системи автоматизації.
  • Створення програм для ПЛК. Налаштування панелей операторів SIMATIC і створення людино-машинного інтерфейсу.